Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00
Rejestracja - lekarz roddzinny: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Wszystkie usługi

Strefa Piękna

Centrum Transplantacji Włosów

Zabieg transplantacji włosów może być stosowany zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzania lub wypadania włosów.

Łysienie jest procesem w większości przypadków uwarunkowanym genetycznie. Przyczyną utraty włosów mogą być również  zaburzenia hormonalne lub deficyt w organizmie ważnych witamin i mikroelementów. Aby rozpocząć skuteczne leczenie, na początku niezbędna jest dokładna diagnostyka. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, zleca wykonanie badania krwi oraz analizę włosów (analiza pierwiastkowa). Każdy pacjent ma indywidualne potrzeby i dla każdego osobno określany jest plan leczenia.

Zabiegi wykonuje doktor Renata Celarek, członkini w ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) – Międzynarodowej Organizacji  Zrzeszającej Lekarzy Wykonujących Przeszczepy Włosów z siedzibą w USA.

Sposoby leczenia

Leczenie farmakologiczne:  jest często pierwszym etapem przygotowania pacjenta do zabiegu, aby ustabilizować stan włosów, które zostaną poddane procedurze przeszczepiania.

Przeszczep włosów: jest w chwili obecnej jedyną skuteczną i trwałą metodą uzupełniania ubytków włosów.  Może zostać wykonany metodą FUE lub STRIP.

  • Przeszczep włosów metodą  FUE - jest techniką uzyskania jednostek mieszków włosowych z obszaru dawcy za pomocą bardzo małego narzędzia, pozwalającego na uzyskanie małych próbek tkanki. Ponieważ pobrana zostaje tylko niewielka jednostka mieszka włosowego, procedura jest mało inwazyjna i praktycznie niezauważalna. W tej metodzie przeszczepiane są wszystkie niezbędne struktury włosa w tym także komórki macierzyste odpowiedzialne za jego wzrost. Zabieg wykorzystywany jest zwykle w przypadku korekty niewielkich ubytków owłosienia. Podczas trwania procedury przeszczepia się od 1 tys. Do 3 tys. pojedynczych włosów.
    Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dokładny jego plan jest przekazywany pacjentowi podczas wstępnej konsultacji. Przed zabiegiem lekarz wyznacza obszar, z którego będą pobierane przeszczepy (okolica dawcza) oraz miejsca, w które przeszczepy będą wkładane (okolica biorcza).
  • Przeszczep włosów metodą STRIP – metoda z sukcesem wykorzystywana w przypadku większych ubytków. Polega na pobraniu paska owłosionej skóry z tylnej lub bocznej okolicy głowy, a następnie podzieleniu go na mikroimplanty. Metoda szczególnie polecana jest osobom, które po przeszczepie chcą uzyskać gęste włosy i jednocześnie akceptują powstanie linijnej blizny. Podczas trwania procedury przeszczepia się od 3 tys. do 5 tys. pojedynczych włosów.

Zabieg przeszczepu włosów metodą STRIP jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dokładny jego plan jest przekazywany pacjentowi podczas wstępnej konsultacji.

 

Pacjentom, u których przeszczep nie jest możliwy z powodu małej ilości włosów, proponujemy wykonanie zabiegu z wykorzystaniem metody tzw. Combine. Polega na wykonaniu jednego przeszczepu oraz jego uzupełnieniu metodą mikropigmentacji.

Rejestracja

+ 48 886 606 880  (rejestracja pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00)

Na raty

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współpracy z bankiem Santander Consumer Bank SA. Dzięki czemu, za zabiegi m.in. chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i stomatologii, można płacić w systemie ratalnym, bez angażowania środków własnych.

Więcej informacji na temat oferty uzyskają Państwo pod numerem telefonu:
tel. +48 886 606 880

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?