Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00
Rejestracja - lekarz roddzinny: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Poradnie specjalistyczne

ul. Witolda 6B

Poradnia Chorób Żył

 • Porady chirurgiczne
 • Konsultacje flebologiczne (choroby żył)
 • Leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych
 • USG doppler kończyn dolnych – żył i tętnic
   

Małoiwazyjne metody leczenia

 • Skleroterapia żylaków

Skleroterapia to małoinwazyjna i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych i tzw. pajączków naczyniowych. Polega na precyzyjnym  wstrzyknięciu do żyły odpowiedniego leku – w postaci pianki lub roztworu zawierającego preparat obiterujący. W tym celu lekarz wykorzystuje strzykawkę z bardzo cienką igłą, a cała procedura często wykonywana jest pod kontrolą specjalnego źródła światła lub aparatu USG. Wstrzyknięty lek powoduje obkurczenie ścian naczyń, wywołując proces zapalny, który następnie przechodzi we włóknienie. W efekcie dochodzi do zrośniecią rozszerzonego naczynia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego nie ma konieczności stosowania znieczulenia.

Jedna sesja trwa zaledwie 20 minut i  wykonywana jest w gabinecie zabiegowym, a pacjent bezpośrednio po zakończeniu może wrócić do codziennej aktywności. Przez kilka dni konieczne jest noszenie pończochy uciskowej. Proces zamykania naczyń trwa od 3 dni 4 tygodni, a miejscowo mogą pojawić się siniaki, które z czasem znikają nie pozostawiając śladu po zabiegu i chorej żyle.

 • Flebogrif

To nowoczesna metoda leczenia żylaków, która charakteryzuje się minimalną inwazyjnością. Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku.Leczenie żylaków za pomocą zestawu Flebogrif® pozwala na przeprowadzenie zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności hospitalizacji i długotrwałego zwolnienia lekarskiego. Podczas tego małoinwazyjnego zabiegu pacjent nie jest znieczulany ogólnie ani zewnątrzoponowo. Otrzymuje jedynie znieczulenie miejscowe, co znacząco zmniejsza ryzyko zabiegu oraz komfort chorego. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i precyzji zabiegu, jest on wykonywany pod kontrolą USG.

Zabieg polega na tym, że likwidujemy żylaki z jednego małego nakłucia.  Pod kontrolą USG do środka chorobowo zmienionej żyły wprowadzamy zostaje system Felbogrif - specjalny cewnik. Jest on wyposażony w wysuwane elementy tnące, które mechanicznie uszkadzają wewnętrzną warstwę żyły. Jednocześnie przez cewnik podawany jest środek w postaci pianki – sklerozant z powietrzem, powodujący również zmiany morforlogiczne żyły.

W efekcie dochodzi do obkurczenia i zarastania chorobowo zmienionej części żyły, a docelowo do jej zamknięcia, a to znaczy że żylak znika. Nie powstają krwiaki ani blizny. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a po jego zakończeniu powrót do pracy i chodziennych atywności jest niemalże natychmiastowy. Po zakończeniu zabiegu na leczoną kończynę zakładana jest pończocha uciskowa, którą pacjenci powinni nosić przez okres 3-4 tygodni.

Zespół

 • lek. Tomasz Stąpor, specjalista chirurg
 • lek. Łukasz Wąsik, specjalista chirurg 
 • lek. Grzegorz Bednarczyk, specjalista chirurg
 • lek. Piotr Janik, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej

Rejestracja

17 773 57 00

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?