Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00
Rejestracja - lekarz roddzinny: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, które działa w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA to jedyny ośrodek na Podkarpaciu wykonujące zabiegi bariatryczne w Rzeszowie, polegające na operacyjnym leczeniu otyłości. Stosujemysą dwie metody, uznawane za "złoty standard" w chirurgicznym leczeniu otyłości. Są nimi: laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux oraz  laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. Nasz zespół tworzą nie tylko chirurdzy, ale także inni specjaliści, m.in. psychologowie, dietetycy, kardiolog oraz pulmonolog. To ważne, ponieważ do zabiegu pacjent musi zostać odpowiednio przygotowany. Centrum zajmuje się również kompleksowym leczeniem zachowawczym zarówno w przypadku osób dorosłych  jak i  dzieci. Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Pracą zespołu kieruje dr n. Med. Maciej Matłok, specjalista chirurgii ogólnej.

Wskazania do zabiegu

Jakie są wskazania do zabiegu? Warto wiedzieć, że chirurgiczne leczenie otyłości to ostateczny etap. Gdy inne metody zawodzą, należy  zgłosić się do poradni, gdzie lekarze wykonają odpowiednią kwalifikację. Wstępne kryterium to tzw. wskaźnik masy ciała (BMI). Jeżeli przekracza 40, rozważane jest leczenie operacyjne.

Na czym polega zabieg?

Zabieg bariatryczny zmienia sposób funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zmniejsza się jednak nie tylko objętość żołądka. Mówiąc w dużym uproszczeniu, maleje także produkcja i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. Zwiększa się natomiast produkcja hormonów, wywołujących uczucie sytości. Dzięki operacji chory może stracić zbędne kilogramy ale co najważniejsze - poprawia się poziom glukozy, normalizuje ciśnienie tętnicze, lepiej funkcjonuje układ krążenia czy układ oddechowy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko śmierci z powodu otyłości, która dziś na świecie zabija więcej ludzi niż nowotwory.

Bezpłatne spotkania edukacyjne

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chirurgicznego leczenia otyłości, zastanawiasz się jak wygląda przygotowanie do zabiegu i życie po – weź udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych, które odbywają się cyklicznie w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 16:00  w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. W trakcie spotkań uczestnicy mogą nie tylko wysłuchać ciekawych wystąpień specjalistów poświęconych leczeniu otyłości ale także podzielić się wzajemnymi doświadczeniami.

Kontakt

Koordynator Programu Bariatrycznego:
Agnieszka Chmiel

  • tel. 791 088 184

 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?