Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Bezpłatna Kolonoskopia

Z  bezpłatnego badania kolonoskopowego w kierunku profilaktyki raka jelita grubego  mogą skorzystać pacjenci z grup ryzyka, czyli wszystkie osoby między 50 a 65 rokiem życia bez objawów sugerujących obecność choroby oraz między 40 a 65 rokiem, jeśli w ich rodzinie występowały nowotwory jelita grubego. Do badania kwalifikowane będą osoby, które nie miały wykonywanej kolonoskopii przez ostatnie 10 lat.

  • Aby maksymalnie złagodzić stres związany z badaniem, kolonoskopia może być wykonana bezpłatnie w znieczuleniu ogólnym. 

Zapisy na badanie przyjmowane są pod numerem telefonu: +48 662 318 547
Dodatkowych informacji można również uzyskać kontaktując się pod adresem mailowym: endoskopia@pro-familia.pl

Bezpłatne badania wykonywane są w ramach projektu: "Nowoczesna Endoskopia - Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców Województwa Podkarpackiego".  Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Nowoczesna pracownia

Zespół naszej Pracowni Endoskopowej tworzą  doświadczeni specjaliści – gastroenterolodzy, chirurdzy ogólni, anestezjolodzy i wykwalifikowane pielęgniarki. Wszyscy lekarze posiadają potwierdzające ich kwalifikacje wydawane przez Sekcję Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskie Towarzystwo Gastrologiczne. Do ich dyspozycji pozostaje sprzęt medyczny najwyższej klasy -  wideokolonoskopy z kamerą do badania jelita grubego oraz wideogastroskopy do diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Są to najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne dające najwyższą jakość obrazowania z możliwością wykrywania nawet najmniejszych zmian, a także wykonania biopsji błony śluzowej, usunięcia polipów przewodu pokarmowego oraz przeprowadzenia innych zabiegów endoskopowych. 

Poznaj pełną ofertę Pracowni Endoskopowej PRO-FAMILIA

Rak jelita grubego – cichy zabójca

Jak podkreśla dr n. med. Karolina Radwan, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenetrologii, rak jelita grubego w Polsce jest jednym z najczęściej występujących, ale niestety zbyt późno wykrywanych nowotworów. Jest to też drugi pod względem częstości „zabójca” wśród nowotworów złośliwych. Jak pokazują statystyki, każdego roku rozpoznaje się w Polsce ok. 14 tysięcy nowych przypadków.

  • Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów, nie dając przez wiele lat żadnych objawów. Zanim ostro zaatakuje i dojdzie do typowych objawów, może minąć kilkanaście lat, a wtedy zwykle jest już za późno na skuteczne leczenie. Dlatego tak istotne są badania przesiewowe, mające na celu wczesne wykrycie zmian przednowotworowych zanim przekształcą się w raka jelita grubego  – podkreśla doktor Radwan. -  To ważne, ponieważ kolonoskopia to nie tylko diagnostyka. Podczas jej wykonywania możemy zidentyfikować, a następnie skutecznie usunąć różne zmiany z przewodu pokarmowego, takie jak polipy, zapobiegając tym samym rozwojowi choroby.

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?