Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00
Rejestracja - lekarz roddzinny: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

Z brzuszkiem warto się ruszać! Poznaj terminy najbliższych zajęć dla kobiet w ciąży i po porodzie

18.09.2014

Wszystkie kobiety w ciąży i po porodzie zapraszamy na zajęcia - Szczęśliwa mama, kompleksowy program atywności fizycznej.

 

Czas ciąży, jak i ten tuż po porodzie to dla każdej kobiety wyjątkowe i niezapomniane chwile. Przez cały ten okres powinnaś otoczyć swoje dziecko troskliwą opieką, a sobie zapewnić komfort i wygodę.

 

Z myślą o kobietach w ciąży*, i tuż po porodzie*, przygotowaliśmy specjalny program aktywności fizycznej. To trening całego ciała, w skład którego wchodzą ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, relaksujące, oddechowe oraz elementy z zakresu jogi, pilatesu i fitnessu. Bardzo ważnym elementem zajęć są ćwiczenia mięśni dna miednicy  - mięśni Kegla, które są odpowiedzialne za trzymanie moczy.

 

Program aktywności fizycznej "szczęśliwa mama" to:

 

Sprawność fizyczna przyszłej mamy ma znaczenie nie tylko dla niej samej, ale pozytywnie wpływa również na rozwój maleństwa. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży przygotują Twoje ciało do wysiłku porodowego, pomogą kontrolować wagę i zapobiec przykrym dolegliwościom, takim jak bóle kręgosłupa czy obrzmienie stóp.

 

Ćwiczenia po porodzie są skierowane do mam, które odzyskały już siły po porodzie i pragną wrócić do formy sprzed ciąży.

 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczona fizjoterapetukę, mamę dwójki dzieci, Agnieszkę Wąsacz-Żurek. Ćwiczymy w kameralnych, kilkuosobowych grupach taj aby kontrolować prawidłowe wykonanie ćwiczeń oraz sylwetkę ćwiczącej mamy. Odpowiednio dobrane, wzmocnią mięsnie pleców, brzucha, ramion, a także wpłyną korzystanie na elastyczność i siłę całego ciała.

 

Dlaczego warto wziąć udział w zajęciach?

·         Poprawa samopoczucia

·         Wzmocnienie ciała, w szczególności: barków, ramion i pleców

·         Relaks dla kręgosłupa

·         Szybszy powrót do sprawności po porodzie

·         Likwidacja przeciążeń i napięć

·         Polepszenie dotlenienia organizmu

·         Fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie

 

 

Jesteś młodą mamą - zabierz Pociechę ze sobą!

 

Już od 6. tygodnia po porodzie możesz rozpocząć aktywność fizyczną*.Jednak opieka nad dzieckiem zajmie tyle czasu, że trudno wygospodarować chwilę dla siebie. Dlatego też stworzyliśmy specjalny system ćwiczeń z niemowlakiem. Podczas gdy Ty będziesz ćwiczyła, Twoja Pociecha będzie siedzieć obok Ciebie. Będziesz zadowolona, że dziecko jest przy Tobie, a przy okazji zadbasz o swoje zdrowie i samopoczucie. 

 

Pamiętaj – szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

 

Wspólna zabawa połączona z ćwiczeniami pozwoli Ci zbudować pozytywna więź z dzieckiem, a dodatkowo wyrobi u niego nawyki ćwiczenia.

 

Częstotliwość i miejsce zajęć

 

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w Szpitalu Socjalistycznym  PRO-FAMILIA (ul. Witolda 6B, 35-302 Rzeszów, Budynek Administracyjny, II piętro).

 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki, o godzinie 18:00.

 

Najbliższe terminy:

 

Zajęcia dla kobiet w ciąży: 22, 26, 29 stycznia - 2, 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26 lutego.

Zajęcia dla kobiet po porodzie z niemowlakami: 27 stycznia, 3, 10, 17, 24 lutego.

 

Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona. Jeżeli chciałabyś w nich uczestniczyć, prosimy o wcześniejszą rezerwację po numerami telefonu:  17 773 57 00 / 01 / 02

 

Koszt zajęć

 

20 zł za pojedyncze wejście /45 min/

 

Karnet 8 zajęć: 130 zł *

 

Karnet ważny jest przez okres jednego miesiąca.

 

Miejsce:  Zespół Poradni Specjalistycznych PRO-FAMILIA (ul. Witolda 6B, 35-302 Rzeszów, Budynek Administracyjny, II piętro)


* Jednak zanim rozpoczniesz przygodę ze sportem, porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem. Jeżeli lekarz nie wykaże żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń, możesz  wykonywać je w każdym trymestrze ciąży

 

Na zajęcia prosimy o zabranie ze sobą mat, ręczników oraz obuwia zmiennego. Dla Pociechy należy zabrać kocyk/ręcznik oraz ulubione zabawki.

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?