Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00
Rejestracja - lekarz roddzinny: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

Pytania i Odpowiedzi - zmiana organizacji pracy szpitala

17.03.2020
PYTANIA i ODPOWIEDZI - zmiana organizacji pracy szpitala. 
W związku z obecną sytuacją otrzymujemy od Was liczne wiadomości z pytaniami dotyczącymi funkcjonowania naszego szpitala. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (zgodne ze stanem z dnia 17.03). 
 
1. Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie 11 marca wprowadziliśmy bezwzględny zakaz wstępu na teren szpitala. Wyjątek od zakazu dotyczy Mam noworodków, które są hospitalizowane na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka tzn. mam karmiących pod warunkiem braku manifestowania w danym momencie objawów infekcji grypopodobnej. Jednocześnie wprowadziliśmy konieczne zmiany w organizacji pracy szpitala. 
 
2. Drogie Mamy bądźcie spokojne.  Oddział położniczy działa bez zmian. Zarówno kobiety w ciąży jak i kobiety rodzące są przyjmowane i mają zapewnianą opiekę. Jednocześnie zaznaczamy, że na teren szpitala nie są wpuszczane osoby towarzyszące/osoby bliskie. Niestety porody rodzinne nie są możliwe. 
 
3. Oddział Pediatryczny działa bez zmian. Przy hospitalizowanym dziecku może oczywiście przebywać jeden rodzic/opiekun prawny. Jednocześnie podkreślamy, że odwiedziny osób trzecich nie są możliwe. 
 
4. Zabiegi planowe do 30 marca zostały wstrzymane. Na oddziałach: chirurgii, urologii, ortopedii, ginekologii i laryngologii.
 
5. Wyniki badań histopatologicznych z oddziałów zabiegowych, wyniki badań rezonansu magnetycznego oraz wyniki badań z oddziału pediatrii wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00 w budynku D. 
 
6. Zmianie ulegają godziny pracy Przychodni POZ (od 07:30 do 15:00). W tych godzinach możesz skorzystać też z konsultacji/porady telefonicznej z lekarzem POZ. W przypadku wskazań istnieje możliwość uzyskania m.in. e-recepty. 
 
7. Zostają wstrzymane planowe wizyty dzieci zdrowych w ramach Przychodni POZ. 
 
8. Poradnia Ginekologiczno-Położnicza na ten moment działa bez zmian.Co oznacza, że wizyty odbywają się zgodnie z planem. O wszelkich zmianach informujemy Pacjentów telefonicznie  
 
9. Pracownia Endoskopii działa bez zmian - wszystkie badania są wykonywane zgodnie z planem (w tym bezpłatne kolonoskopie w ramach Programów Przesiewowych). 
 
10. Stomatologia - wizyty zostały wstrzymane do odwołania. W stanach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją 17 773 57 57 - zorganizujemy wizytę z jednym z naszych stomatologów. 
 
11. Wszystkie zajęcia fitness zostają zawieszone do odwołania. 
 
12. Nie odbędzie się też najbliższe spotkanie Pacjentów Podkarpackiego Centrum Leczenia Otyłości (19.03).
 
WASZE PYTANIA: 
 
1. Czy laboratorium jest otwarte? 
Tak. Laboratorium działa bez zmian. Wejście przez budynek D.
 
2. Czy wizyty u ginekologów są nadal aktualne? 
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza działa bez zmian,  co oznacza, że wizyty odbywają się zgodnie z planem.
 
3. Czy przy porodzie może być mąż? 
 
Niestety porody rodzinne nie są możliwe. Podjęte kroki są zgodne z wytycznymi odpowiednich służb i są podyktowane bezpieczeństwem nowonarodzonych dzieci, naszych Pacjentów i całego personelu medycznego. Bardzo prosimy o zrozumienie. Nasz personel dołoży wszelkich starań aby zarówno świeżo upieczonej Mamie jak i dziecku niczego nie zabrakło. 
 
4. Czy odwiedziny są możliwe? 
Niestety nie. Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie obowiązuje calkowity zakaz odwiedzin. W 11 marca został wprowadzony również bezwzględny zakaz wstępu na teren szpitala. 
 
Co Wy możecie zrobić? 
1. Zostańcie w domu i nie bagatelizujcie zaleceń. Zróbcie to nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Pamiętajcie - jesteśmy społecznością - wszyscy połączeni ze sobą. Pomyślcie szczególnie o osobach starszych, przewlekle chorych i z obniżoną odpornością. Dbajcie o siebie, ale też o innych. 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?