Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

PRO-FAMILIA: najlepszy szpital na Podkarpaciu, 3. w skali kraju

13.12.2018

W tegorocznej edycji prestiżowego "Rankingu Szpitali"  PRO-FAMILIA została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce - zajmując w skali kraju 3. miejsce wśród wszystkich placówek, 1. miejsce w rankingu szpitali w sieci poziomu I oraz 1. wśród szpitali na Podkarpaciu. Specjaliści od monitorowania jakości przyznając punkty, oceniali m.in. wysoką jakość bezpiecznej opieki, dostęp do diagnostyki oraz personel i jego kwalifikację.

Ten prestiżowy Ranking Szpitali organizowany jest od kilkunastu lat przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik "Rzeczpospolita". W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej. Organizatorzy biorą pod uwagę również m.in. poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, a także inne czynniki: finanse czy zarządzanie majątkiem oraz komfort pobytu. Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w tegorocznej edycji zdobył 3. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu, zyskując tytuł najbezpieczniejszego szpitala w regionie.

Najwyższy standard opieki

  • Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Ten wynik to zasługa przede wszystkim całego personelu który każdego dnia dba o to, aby nasi Pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor PRO-FAMILII
    w Rzeszowie.

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA działa w Rzeszowie już blisko 8 lat. W tym czasie personel przyjął ponad 26 tysięcy porodów, a tylko w tym roku na świat przyjdzie w placówce prawie 4 tysiące 500 maluchów. Imponujące są też inne statystyki dotyczące bieżącego roku, jak ilość wykonanych zabiegów specjalistycznych - blisko sześć tysięcy czy liczba udzielonych porad – ponad 100 tysięcy.

  • Nasze oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny mają III poziom referencyjności, co oznacza, że trafiają tu także pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi. Zapewniamy profesjonalną opiekę także noworodkom urodzonym przed czasem. Najmniejszy pacjent ważył zaledwie 400 g. Nasz oddział Neonatologiczny z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka to jeden z najnowocześniejszych w kraju – dodaje Dyrektor.

Wielospecjalistyczna opieka

Szpital z sukcesem realizuje opiekę również na innych oddziałach: pediatrii, ortopedii, chirurgii, chirurgii plastycznej oraz urologii. Jest też cenionym ośrodkiem kompleksowego leczenia otyłości, wykonującym chirurgiczne zabiegi leczenia otyłości (ponad 50 operacji) oraz nieinwazyjnych metod terapeutycznych – wprowadzając do Polski innowacyjne metody leczenia jak termoablację ultradźwiękowa w terapii mięśniaków macicy (400 zabiegów). Szpital rozwija również działalność w zakresie chirurgii piersi, oferując pacjentkom dostęp do nowoczesnych metod – m.in. zabiegu mastektomii czyli usunięcia chorej piersi z jej rekonstrukcją podczas jednej operacji oraz w ramach Centrum Medycyny Sportowej, zapewniając sportowcom i nie tylko kompleksową opiekę. Nieodłączna częścią szpitala jest też stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii i densytometrii, pracownia rezonansu magnetycznego i zespół poradni specjalistycznych.

  • Stale dostosowujemy zakres naszej opieki do potrzeb Pacjentów, rozwijając działalność, otwierając nowe oddziały, zatrudniając najlepszych specjalistów w Polsce. W styczniu zostanie otwarty nowy budynek, w którym miejsce znajdzie m.in. nowoczesne Centrum Medycyny Sportowej. Jednak ponownie podkreślę, że ten sukces to przede wszystkim zasługa doskonałego zespołu, który odpowiedzialny jest za wysoką jakość usług medycznych i doskonalenie wprowadzonych standardów - wylicza dyrektor Skiba.

Pełny Ranking Szpitali dostępny jest na stronie rp.pl


 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?