Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

PRO-FAMILIA: 2 miejsce w ogólnopolski rankingu najlepszych szpitali!

15.12.2017

Srebrne miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu. Nasz Szpital w ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny Szpital Przyszłości " został oceniony jako jeden z najlepszych w Polsce oraz po raz kolejny zyskał tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie! Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty, oceniali m.in. wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikację.

Prestiżowy ranking "Bezpieczny Szpital" od 14 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita". W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, personel i jego kwalifikacje, komfort pobytu, a także inne czynniki - jak finanse czy zarządzanie majątkiem. Nasz Szpital zdobył 893 punkty, zajmując 2. miejsce w skali kraju oraz 1. na Podkarpaciu.

Pacjent jest najważniejszy

  • Ten ogromny sukces to praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor PRO-FAMILII w Rzeszowie.

  • Jednak wciąż największym wyróżnieniem są dla nas opinie naszych pacjentów. Według statystyk, blisko 100 procent naszych pacjentów jest zadowolonych z opieki, którą im zapewniamy . Stworzyliśmy fachowy zespół specjalistów, który docenia i wie jak ważny jest życzliwy i partnerski kontakt z pacjentami– wyjaśnia dyrektor.

Przez prawie 7 lat działalności przywitaliśmy na świecie blisko 22 tysięcy dzieci, a tylko w tym roku personel przyjmie ponad 4 tysiące porodów. Imponująco brzmią też statystyki dotyczące udzielonych porad ginekologiczno-położniczych, których na dzień dzisiejszy jest ponad sto tysięcy.

Najwyższy poziom opieki

Nasze odziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny posiadają III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają tu również pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi.

  • Na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną zapewniamy profesjonalną opiekę noworodkom, również tym, które rodzą się przed czasem. Najmniejszy z naszych pacjentów ważył niecałe 400 g. Nie przesadzę, jeśli powiem, że nasz oddział to jeden z najnowocześniejszych oddziałów tego typu w kraju – dodaje dyrektor.

Pomimo, że główną działalnością szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital z sukcesem realizuje świadczenia medyczne również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyce i ortopedii. Nieodłączną częścią placówki jest również Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. W najbliższym czasie w PRO-FAMILII zostanie utworzony pierwszy w regionie Bank Mleka.

- W ostatnim czasie poszerzyliśmy nasze portfolio m.in. o zabiegi mastektomii, podczas których od razu wykonywana jest rekonstrukcja piersi. Takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce - wylicza dyrektor Skiba.

Pełny raport rankingu „Bezpieczny Szpital” dostępny jest na stronie internetowej – www.rankingszpitali.com.pl

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?