Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

CHIRURGIA PIERSI: pełen zakres nowoczesnych zabiegów

16.02.2018

Zabiegi wykonują doświadczeni specjaliści:
dr n.med. Artur Bocian, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, który od 2000 roku specjalizuje się w operacjach piersi.
dr n.med. Jacek Pszeniczny, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. 

CHIRURGIA ONKOLOGICZNA
 

- Zabiegi profilaktyczne: mastektomie podskórne profilaktyczne u pacjentek z mutacją BRCA1 i BRCA2 oraz obciążeniem rodzinnym.

- Zabiegi onkoplastyczne: leczenie oszczędzające pierś i układ chłonny BCT z użyciem technik onkoplastycznych

- Kwadrantektomia – jeden ze sposobów operacji oszczędzającej. Podczas zabiegu usuwa się więcej tkanki niż podczas szerokiego wycięcia guza. Dzięki użyciu technik onkoplastycznych zoperowana pierś jest symetryczna i jest zachowany jej prawidłowy kształt.

- Lumpektomia – zabieg stosowany przy nowotworach piersi. Polega na usunięciu zmiany chorobowej wraz z otaczającymi tkankami.

- Tumorektomia – wycięcie niewielkich zmian w piersi. Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, u których zdiagnozowano raka sutka we wczesnym stadium.

- Biopsja otwarta guza

Mastektomia podskórna z jednoczasowym wszczepieniem protezy lub ekspandera, biopsja węzła wartownika, limfadenektomia (usunięcie regionalnego układu chłonnego – drogi chłonne i węzły chłonne)

Mastektomia radykalna
 

CHIRURGIA REKONSTRUKCYJNA
 

- Rekonstrukcja z użyciem ekspanderów i protez – jedna z metod rekonstrukcji jednoczasowa (w trakcie zabiegu mastektomii) lub dwuczasowa po leczeniu onkologicznym, w której wykorzystujemy ekspandery wypełnione solą fizjologiczną lub protezy docelowe w celu odtworzenia gruczołu piersiowego

- Mastektomia podskórna z jednoczasową rekonstrukcją piersi (jednostronna i dwustronna)

- Mastektomia podskórna z jednoczasową rekonstrukcją piersi + lipofilling wraz z liposukcją

- Rekonstrukcja z użyciem płata LD (w procedurze z użyciem płata LD chirurg przenosi płat skórno – mięśniowy z mięśnia najszerszego grzbietu w celu rekonstrukcji gruczołu piersiowego. Najczęściej metoda ta jest łączona z wszczepieniem ekspandera lub protezy w celu uzyskania odpowiedniej objętości odtwarzanej piersi) oraz protezy lub ekspandera

- Rekonstrukcja otoczek i brodawek piersi

- Symetryzacja piersi po zabiegach onkologicznych
 

CHIRURGIA ESTETYCZNA
 

- Powiększanie piersi z użyciem protez Natrelle 410 i 510 firmy Allergan, Motiva, Polytech, Mentor operacja obustronna i jednostronna (symetryzacja)

- Lipofilling piersi– wypełnianie piersi komórkami tłuszczowymi pobranymi z tkanek podskórnych brzucha, ud i pośladków w celu likwidacji zaburzeń kształtu, korekcji wygładu, wypełnienia górnego profilu piersi, uzupełnienia ubytków po zabiegach onkologicznych.

- Zmniejszanie piersi, redukcje, lifting piersi, zmniejszanie otoczek, zmniejszanie brodawek piersi

- Mastopeksja to chirurgiczna technika, która polega na podniesieniu piersi i przywróceniu im dawnego położenia i napięcia, pozwala także zredukować wielkość otoczki wokół brodawki sutkowej.

- Ginekomastia zabiegi chirurgii piersi mężczyzn.

- Liposukcja - zwana też często odsysaniem tłuszczu, jest coraz bardziej popularnym i bezpiecznym zabiegiem chirurgii estetycznej. Warunkiem jest jednak prawidłowa kwalifikacja pacjentów do zabiegu, właściwe wyposażenie sali operacyjnej oraz doświadczenie chirurga. . Liposukcja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przy użyciu techniki tumescencyjnej. Zabieg jest wykorzystywany, jako alternatywny sposób pozbycia się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, kiedy dieta i ćwiczenia nie pomagają. Okolice w jakich najczęściej wykonywana jest liposukcja to: brzuch, uda, pośladki. Warto dodać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jej efekty należy podtrzymywać ćwicząc i utrzymując odpowiednio zbilansowaną dietę. Blizny po zabiegu są bardzo małe, wynoszą kilka milimetrów. Są tak zlokalizowane, by były niewidoczne.
 

KONTAKT
 

tel. +48 886 606 880 (rejestracja pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00)

 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?