Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

AKUPUNKTURA - zapraszamy do nowego gabinetu!

24.05.2017

Pacjentów przyjmuje William Horan, który tajników stosowania akupunktury uczył się w najlepszych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura to starożytna sztuka terapii, która powstała w Chinach 5 000 lat temu i jest używana przez prawie jedną trzecią ludności świata (głównie w krajach azjatyckich) jako podstawowa terapia zdrowotna, a w wielu innych - jako terapia uzupełniająca w stosunku do terapii konwencjonalnej. Warto wiedzieć, że akupunktura jest zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH).

To metoda terapeutyczna, służąca zapobieganiu i leczeniu schorzeń organów wewnętrznych. Polega na stymulowaniu akupunktów (zakończeń nerwowych w skórze lub tkance podskórnej, które poddane nakłuciom, uciskom lub masażowi przenoszą bodźce do określonych organów ciała) przy pomocy metalowych igieł. Cel? Udrożnienie meridianów (kanałów energetycznych) oraz pobudzaniu krążenia krwi i wzmocnieniu energii Qi, przy minimalnej inwazyjności.

Akupunktura – szeroki wachlarz możliwości

Akupunktura może pomóc m.in. w następujących problemach zdrowotnych:

• Nudności i wymioty związane z chemioterapią.

• Problemy trawienne (zaparcia, zespół jelita drażliwego, refluks).

• Rehabilitacja paraliżu nerwu twarzowego.

• Ból głowy i migreny.

• Bezsenność i stres.

• Bóle mięśni i stawów (ból pleców, ból szyi itp.).

• Zapalenie zatok.

• Jako wsparcie przy leczeniu uzależnień np. nikotynowych.

• Rehabilitacja skurczowa.

• Problemy zdrowotne kobiet, takie jak: problemy z miesiączkowaniem, PMS, objawy menopauzy.

Medycyna sportowa:

• Urazy sportowe (naderwanie mięśni i ścięgien, nadwichnięcia stawów, dystorsje).

• Trema przedstartowa.

Medycyna estetyczna:

- Odmładzająca akupunktura twarzy.

- Problemy skórne.

Co należy zrobić przed pierwszą wizytą?

Sporządź listę wszystkich leków i suplementów, które przyjmujesz. Jeśli to możliwe, unikaj stosowania makijażu, zwłaszcza podczas pierwszej wizyty, tak aby akupunkturzysta mógł dokładnie ocenić stan skóry na twarzy. Nie używaj perfum w dniu wizyty. Załóż luźne ubrania. Nie spożywaj barwiących potraw ani napojów co najmniej 4 godziny przed wizytą, tak aby akupunkturzysta mógł zobaczyć prawdziwy kolor języka. Ponadto nie pij napojów kofeinowych lub alkoholowych na 4 godziny przed wizytą – dzięki temu akupunkturzysta będzie mógł dokładnie posłuchać twojego tętna. Przed wizytą można zjeść lekki posiłek lub przekąskę.

Czego można się spodziewać podczas zabiegu akupunktury?

Akupunkturzysta zada kilka pytań, zbada pacjenta i podejmie leczenie. Zabieg jest niemal bezbolesny, możesz poczuć jedynie małe ukłucie sterylnej jednorazowej igły. Wykorzystywane do zabiegu igły są bardzo cienkie, a wielu pacjentów nie czuje żadnego bólu. Może wystąpić uczucie ciężkości, drętwienia, lekkiego bólu lub drgania, co wskazuje na to, że energia Qi dotarła do punktu na ciele.

Jak szybko zauważalna jest poprawa stanu zdrowia?

Niektórzy pacjenci zauważają częściową lub nawet całkowitą poprawę stanu zdrowia już w trakcie pierwszego zabiegu. Najczęściej jednak poprawa zauważalna jest po 3 zabiegach. Większość osób potrzebuje od 3 do 10 zabiegów, wykonywanych w ciągu kilku tygodni od terminu pierwszej wizyty.

Samopoczucie po zabiegu

Po leczeniu możesz poczuć zawroty głowy, które zwykle ustępują bardzo szybko. Od czasu do czasu w miejscu ukłucia, może pojawić się niewielki krwiaczek (siniak pod skórą), który znika po kilku dniach. Zaleca się, aby po zabiegu unikać wysiłku fizycznego oraz nie spożywać alkoholu przez resztę dnia.

Cena wizyt:
 

Pierwsza wizyta i konsultacja- 140 zł

Zabieg akupunktury- 120 zł

Odmładzająca akupunktura twarzy- 250  zł
 

Rejestracja:
 

tel. 17 717 50 48


 


 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?