Infolinia: +48 17 773 57 00

do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 17 773 57 00
Rejestracja główna: +48 17 773 57 00/01/02
Rejestracja Poradni Specjalistycznych: +48 17 773 57 21
Izba przyjęć: +48 17 773 57 03
Stomatologia: +48 17 773 57 57/58/59
Apteka Pro-Familia: +48 17 773 57 22
Sklep Medyczny Pro-Familia: +48 17 773 58 95
Napisz do nas: szpital@pro-familia.pl

 

Aktualności

Akupunktura - na czym polega praca z energią?

03.10.2017

Według Światowej Organizacji Zdrowia akupunktura przynosi zadowalające efekty przy leczeniu ok. 40 jednostek chorobowych, m.in. przy migrenach I bólach stawów oraz w depresji. Na czym polega ta metody? Wyjaśnia akupunkturzysta William Horan ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

Akupunktura to starożytna sztuka terapii, która powstała w Chinach 5 tysięcy lat temu i jest używana przez prawie jedną trzecią ludności świata, głównie w krajach azjatyckich, jako podstawowa terapia zdrowotna, a w wielu innych krajach z sukcesem stosowana jest jako terapia uzupełniająca do medycyny konwencjonalnej. To metoda terapeutyczna, służąca zapobieganiu i leczeniu schorzeń organów wewnętrznych. Możliwości jej stosowania jest naprawdę wiele, m.in. w leczeniu schorzeń ortopedyczny, bólów mięśni i stawów, migreny, a także w medycynie estetycznej.

Praca z energią

Akupunktura działa poprzez aktywowanie i wzmacnianie mechanizmów zdrowotnych w organizmie w celu utrzymania równowagi i harmonii, aby poprawić stan zdrowia, a także zmniejszyć odczuwanie bólu. Polega na stymulowaniu akupunktów, czyli zakończeń nerwowych w skórze lub tkance podskórnej, które delikatnie nakłuwane, uciskane lub masowane przenoszą bodźce do określonych organów ciała. Taka stymulacja odbywa się przy pomocy metalowych, jednorazowych igieł, które są bardzo cienkie, a grubością można je porównać do włosa. Celem takiej terapii jest uwolnienie energii i endorfin, a co za tym idzie – poprawa krążenia krwi, dzięki czemu organizm skutecznie się regeneruje. Ponadto jest pobudzony do produkcji kolagenu oraz białka przy minimalnej inwazyjności. Większość pacjentów podczas terapii nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg zwykle wywołuje wiele ciekawych wrażeń, takich jak odczucie mrowienia, ciepła i poczucia spokoju, co oznacza, energia QI dotarła do wybranego punktu na ciele.

Czas na zabieg

Medycyna chińska traktuje człowieka jako całość, dlatego zanim terapeuta wykona zabieg, skontroluje też ogólny stan zdrowia pacjenta. Akupunkturzysta często rozpoczyna sesję masażem Tui-Na, który pomaga rozwiązać problemy ciała, koncentrując się w szczególności na aktywowaniu kanałów przez które przepływa krew, płyny i energia. Aktywowane są m.in. punkty na plecach i karku. Podczas sesji może zdecydować się na wykorzystanie również innej metody – drenażu limfatycznego, na świecie znanego jako - „chińska bańka”. Podczas tego zabiegu, specjalne filiżanki ssące są umieszczone na plecach i innych częściach ciała w celu zwiększenia przepływu krwi.

Ile sesji jest potrzebnych?

To zależy od wielu czynników, takich jak wiek, ogólny stan zdrowia, diety, stylu życia itp. Większość pacjentów zauważa znaczną poprawę po trzech lub czterech sesjach, ale najczęściej pierwsze zmiany widoczne są już po upływie kilku godzin od pierwszego zabiegu. Wszystko zależy od każdego z nas i od tego, jak bardzo chcemy poprawić ogólny stan organizmu.

Warto wiedzieć!

Akupunktura jest zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH)

W jakich schorzeniach pomorze akupunktura?

• Wszystkie rodzaje przewleklych bóli

• Stres i depresja

• Problemy z oddychaniem

• Choroba zwyrodnieniowa stawów

• Problemy hormonalne.

• Problemy zdrowotne kobiet, takie jak: problem z miesiaczkowaniem, PMS, objawy menopauzy

• Zaparcia, biegunka i problemy trawienne

• Poprawa funkcjonowania narządów, w tym wzroku

• Poprawa krążenia i funkcji układu nerwowego

• Wzmacnienie systemu immunologicznego

PROMOCJA 2+1

Zima tuż, tuż! Czas wzmocnić naszą odporność. Tylko teraz zapisując się na dwie sesje akupunktury, trzecią otrzymasz gratis! Zapisy: 17 717 50 48. 

* Cała seria zabiegów musi zostać zrealizowana w ciągu 10 dni. 
** Czas trwania promocji: do 30.11.2017 r. 

• Poprawa zaburzeń snu

Więcej inforacji:
http://www.pro-familia.pl/poradnie-specjalistyczne/ul-podpromie-81a/gabinet-akupunktury/

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów

Jak do nas trafić?